hc jamajka kojetín
22.02.2011
... jak to viděl reporter z UNIČOVA ...

FBC ZŠ U STADIONU UNIČOV „B“ – HC JAMAJKA KOJETÍN 9:4 (2:1, 2:2, 5:1)

Velmi brzké sobotní ráno a z Uničova míří auta na místo určení – SH Morkovice – Slížany. Muži „B“ zde hrají další svůj turnaj. Jedno vozidlo přijíždí s mírným zpožděním, neboť M. Rotrekl má hlubokou půlnoc ( „těžká rána alkoholika!“). Na úvod domácí Jamajka Kojetín. Nikterak lehký soupeř. Od prvního buly bylo zřejmé, že Jamajka zvolí vyčkávací taktiku s rychlými protiútoky podél mantinelu. Od samotného počátku se nehrál nijak kvalitní florbal, spíš to připomínalo turistický výlet na Kralický Sněžník. První trefu do černého zaznamenal P. Hejl překvapivou střelou. Domácí se však rychle oklepali a před naší brankou bylo pořádné horko. Naše snaha vstřelit druhou branku byla žalostná. Čekání útočníků na ten „bílý nesmysl“ a posléze se rozběhnout bylo pro některé velmi namáhavé. Trest přišel v 10. minutě. Volný úder, náběh útočníka za branku, přihrávka na brankoviště – ťuk – 1:1. Na konci 11 minuty se dostává ke slovu M. Rotrekl, který doklepl vybojovaný míček P. Sladomelem do sítě – 2:1. Nijak dobrá hra Uničova pokračuje dál. Více ze hry má Kojetín, ale v klíčových momentech střílíme branky my. „Bludný Holanďan“ v podání M. Rotrekla pálí naprosto přesně ve třetí minutě. Neuplyne ani minuta a stav se opět mění – 2:3. Opět nepokrytý útočící hráč před L. Sladomelem. Taktovky se od té doby chopí borci z „Karibiku“ ale, L. Sladomel svými zákroky drží tým nad vodou – helma, ruce, tělo, občas i noha. Naši borci připomínají chvílemi kluky, kteří se právě vrátili z plesu. A jejich vedoucím je tanečník a zároveň bloudící bojovník M. Rotrekl. 9:15 z ničeho nic udeříme počtvrté. M. Kobylka si vymění míček s T. Šaldou a stav se mění na 4:2. Minuta času – 4:3. M. Rotrekl ztrácí u mantinelu míček a naprosto volný hráč dělá z L. Sladomele statický kužel. Třetí třetina byla z naší strany nejpovedenější. Z chůze se postupně stal běh a dokonce i napadání bylo aktivnější. Po necelé minutě zvyšujeme na 5:3 M. Kobylkou po přihrávce P. Galetky. Nápor soupeře ustojíme a ve 3. minutě opět M. Kobylka míří přesně – 6:3. O výsledku je více či méně rozhodnuto. Na 7:3 upravuje T. Šalda. Kosmetická úprava skóre přichází v 9. minutě. Pak si připisuje svůj premiérový gól za muže O. Urban do odkryté branky. „To nešlo netrefit!“ Poslední tečkou byla individuální akce M. Kobylky do rozhozené obrany soupeře a následný gól na 9:4. Výsledek je celkem jednoznačný, ale první dvě třetiny byla Jamajka Kojetín lepší. Konec vše zachránil, ale…

žižla 17.04.2019 13:07:17
Čus je nas 12+1 takže to nějak rozhodíme
bretta 17.04.2019 12:16:37
2 David & Adam:
Borců bude snad 12-13, takže v klidu... rozdělíte se... já to na 90% taky nedávám...