Valid XHTML 1.0 Transitional
Valid CSS!
3. a 4. kolo OL přeboru mužů ! ! !
20.10.2008
Ve 3. a 4. kole nové florbalové sezony OL přeboru mužů cestovalo naše mužstvo Jamajky k dalším dvěma zápasům do „domácího“ prostředí sportovní haly v Morkovicích, kde svůj turnaj pořádali borci ze Spartaku Přerov. Tentokrát našimi soupeři byly výběry Troubelic a Šumperka.

K prvnímu zápasu jsme, tak jako v úvodním turnaji sezony, nastupovali proti nepříjemnému a neoblíbenému týmu Troubelic. Jasnou a prvořadou prioritou bylo potvrzení vítězství z prvního vzájemného utkání a získání dalších 3 bodů do tabulky. Jelikož naše útočná a přechodová fáze hry nebyla v úvodním díle sezony nikterak oslnivá, sáhnul náš hrající trenér Adam Chytil ke změně sestavy a přesunul do zahajovací útočné trojice kreativního Miru Polácha ml. . Do utkání jsme pak vstoupili velmi aktivně, hned od začátku jsme se tlačili před soupeřovu bránu a soupeře drželi na jeho polovině. Od skórování nás dělilo někdy jen kousíček sportovního štěstí a chladné hlavy v zakončení. Vše dokumentovala nádherná učebnicová akce na jeden dotyk po ose Mira Polách ml. – Vojta Maga – Břeťa Chytil, kdy střela posledně jmenovaného minula soupeřovu klec jen o několik pár centimetrů. A tak se znovu opakovalo klasické sportovní pravidlo: nedáš – dostaneš. Z ojedinělé a nenápadné akce se soupeř dostal do vedení. Inkasovaný gól náš nápor zabrzdil a z útlumu jsme se do konce první třetiny již nedostali. První třetina 1:0. Druhá část z naší strany začala také velmi slibně a tentokrát již byla snaha oceněna i gólovým zápisem. Z vyrovnání jsme se však dlouho netěšili, neboť nám soupeř zanedlouho znovu odskočil o jednu branku a i na náš druhý vyrovnávací gól měl soupeř brankovou odpověď. Po druhé třetině jsme tak odcházeli ze hřiště stejně jako v prvním kole s Troubelicemi s jednogólovým mankem a výsledkem 3:2 ve prospěch soupeře. Ve třetí třetině se však znovu ukázala hlavní síla Jamajky. Tou je bezpochyby perfektní kolektiv, který je schopen ve správný moment táhnout za jeden provaz. Proto se třetí třetina hrála pouze a výhradně v rytmu „jamajského reggae“. Obrat v zápase nastartovala útočná řada hrající ve složení Roman Kučírek – Mira Tvrdý – Pavel Daněk, další dva zásahy pak zaznamenala zahajovací trojice. Právě pátá, uklidňující branka stojí za zmínku. Nejen, že si svůj účet v kanadském bodování otevřel za parádní asistenci i náš brankář Tonda „Sejtko“ Slováček, ale svou zakletou mušku konečně odčaroval i náš nejproduktivnější hráč loňské sezony, Vojta Maga. Dílo zkázy pro Troubelice pak dokončila po ukázkové akci druhá útočná formace.

[as. Tvrdý M.]

Ve druhém utkání nás čekal velice obtížný úkol. Zisk bodů zaručoval pouze maximální a bezchybný výkon, neboť se proti nám postavil pravděpodobně nejsilnější soupeř soutěže a favorit na celkové prvenství, FBC Asper Šumperk „B“, posilněný i o dva hráče A-týmu. Jeho sílu dokumentovaly i výsledky, kdy každému ze svých předešlých soupeřů nasázel přes 10 branek! Zvolená taktika k tomuto utkání byla jasná: zabezpečená obrana s aktivním presinkem od půlky hřiště, rychlé přistupování k hráčům soupeře v našem obranném pásmu a rychlý přechod do protiútoků.
Bohužel se náš záměr zhroutil hned v úvodu utkání. Soupeři se povedla rychlá kombinace na jejímž konci byl gól v naší síti, který byl však vstřelen úmyslným pohybem nohy hostujícího kapitána. Bohužel oba sudí situaci přehlédli a kapitán hostí pravidlo Fair-Play neuznává či o něm ještě neslyšel. Branka nás srazila do kolen a první třetina skončila nepěkným skóre 1:4.
V dalších dvou třetinách jsme si však dokázali, že i s se soupeřem tohoto kalibru hrát můžeme, taktiku se nám dařilo plnit, soupeři jsme se vyrovnávali a až v závěru třetí třetiny jsme obdrželi branku na konečných 1:5. Výsledek nás samozřejmě nepotěšil, ale za předvedenou hru v posledních dvou třetinách zápasu se určitě nemusíme stydět.

HC Jamajka Kojetín vs. FBC Asper Šumperk "B"

Zizla 23.09.2020 13:18:14
Ok počítám ještě s Danem takže 16+2 konečná full. Večer na hale :)