Valid XHTML 1.0 Transitional
Valid CSS!
14. LIGOVÉ KOLO - PROSTĚJOV
09.02.2009
Před tímto prostějovským turnajem se Jamajce podařilo získat na třítýdenní testy, nového nadějného hráče ze zámoří. Poté co Libor Fidra prošel náročnými fyzickými testy, se kouč rozhodl postavit šikovné chicagské křídlo i do ostrého ligového utkání

Prvním utkáním bylo derby s přerovským Spartakem. Do zápasu jsme vstoupili nekoncentrováni s pocitem, že snad nastupujeme k dalšímu z mnoha našich přátelských utkání. Za to jsme byli ovšem hned ve 21.sekundě potrestáni brankou. Stav se nám naštěstí ještě podařilo v 5.minutě srovnat, a tak po první třetině byl stav utkání 1:1. Třetina druhá ovšem už jednoznačně patřila soupeři, který ji dokázal vyhrát poměrem 4:0. Nějaké šance se nám sice podařilo si vytvářet, ale s proměňováním těchto příležitostí už to bylo horši. Soupeř pak z následných brejků dokazoval, že střelba v jejich podání je na daleko vyšší úrovni. V poslední části hry jsme se ještě pokoušeli něco se zápasem udělat, ale soupeř už hrál v klidu, a vážnější drama nedopustil. Zápas tak skončil výsledkem 6:4 v náš neprospěch. V celkem dobrém světle se však ukázala naše zámořská posila, která se po důrazném průniku prezentovala, hned ve svém prvním startu za hlavní tým, gólem.

[as. Polách Mar.]

Do druhého zápasu, už bez pana Magy, který si odjel domů plnit rodinné povinnosti, jsme vstupovali s jasným cílem, a sice odvést si po úvodní prohře alespoň 3 body. Ale jak už u nás začíná být zvykem, vstoupili jsme do zápasu opět nesoustředění a v čase 1:39 už svítilo na světelné tabuly skóre 1:0 pro soupeře. Tentokráte se to ovšem také dalo připisovat extrémně dlouhé době mezi zápasy. Hráčům Olomouce byla totiž vyloupena šatna a díky nutnému oznámení na policii se doba čekání na náš druhý zápas blížila třem hodinám.

Zápas se nám podařilo díky pěkné brance Mir. Polácha srovnat. Hráči Hranic šly, ale opět do vedení, a to dokonce do dvoubrankového vedení. Nutno říci, že celkem zaslouženě. Naše hra za moc nestála a všichni jsme si uvědomili, že na příštím tréninku bude nutno pilovat hlavně střelbu. V páté minutě druhé třetiny, když už soupeř zvyšoval na 4:1, byla nálada na bodu mrazu. Malou jiskřičku naděje s koncem třetiny ještě vykřesal tvrdou střelou Pavel Daněk, ale na to co se mělo ještě odehrát v poslední dvanáctiminutovce nikdo ani nepomyslel! Tři minuty před koncem zápasu totiž snížil už na rozdíl jediné branky náš "rychlonohý expres" Marcel Polách. Najednou se hra začínala dařit a chybělo jenom trochu toho pověstného štěstíčka ke vstřelení vyrovnávající branky. To se nakonec podařilo skutečně až "za pět dvanáct" (v našem případě "za patnáct dvanáct"). Sváteční střelec Adam Chytil si proklestil cestu středem a všechny včetně sám sebe zaskočil střelou, která zapadla za záda hranického golmana! V tu chvíli už většina jamajských hráčů myslela jen na udržení výsledku. Ne však náš ofenzivní bek Miroslav Polách. Nečekanou střelou ze střední vzdálenosti dokázal v čase 11:56 opět skórovat a vybojovat tak pro Jamajku tři velmi cenné body!!

Za zmínku také stojí 14 trestných minut Libora Fidry, čímž si zřejmě podepsal svůj ortel nad nadějným zahraničním angažmá a podle zákulisních informací už jej trénér odeslal zpět na farmu do chicagského týmu.

HC Jamajka KOJETÍN vs. FbC Orel Hranice "B"

Zizla 23.09.2020 13:18:14
Ok počítám ještě s Danem takže 16+2 konečná full. Večer na hale :)